Suszymy marchewkę od 1985 roku!

Oferujemy zakonserwowaną w naturalny sposób żywność o różnych zastosowaniach. Do asortymentu wchodzi zarówno suszona marchewka, jak i pasternak czy pietruszka. Jako rodzinna firma prowadzimy suszarnie warzyw od lat 80-tych, a nasze marchwiowe produkty zyskały uznanie nie tylko na rynku krajowym, ale też europejskim i amerykańskim. Jednym z naszych najpopularniejszych produktów jest zdrowy i smaczny susz z marchwi i buraka czerwonego. Zapraszamy do składania zamówień na pełnowartościowe wyroby!

Dlaczego warto kupić susz marchwiowy?

W codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesne metody obróbki termicznej. Zanim zamieni się w produkt końcowy, oferowany przez nas susz marchwiowy przechodzi kilka etapów. Podczas suszenia marchew traci prawie 90% wody, więc to, co zostaje, jest skondensowanym źródłem witamin takich jak A, E i B. Ma mnóstwo składników odżywczych i mineralnych. Przede wszystkim zawiera bardzo dużo cennego beta-karotenu. Suszone marchewki mogą m.in. pomóc zachować ładną skórę.

Prowadzony proces konserwacji nie wpływa negatywnie na walory smakowe, a susz marchwiowy zachowuje również swój charakterystyczny kolor. Można go długo przechowywać, a sama marchew suszona ma szerokie zastosowanie. Nadaje się do zup, sosów czy sałatek. Marchewkę cechuje niska kaloryczność, więc polecamy ją osobom dbającym o dietę. Sprawdza się także jako element past kanapkowych, marynat i farszy. Warto korzystać z marchwi w kuchni, gdyż pasuje do potraw warzywnych i mięsnych.

Marchewka w kostce

Jak suszymy marchewkę

Dokładamy starań, żeby nasz produkt był najwyższej jakości. Staranie dobieramy dostawców i kontrolujemy cały proces, od przyjęcia surowca, przez czyszczenie, obróbkę, aż do zapakowania. Marchewka suszona zachowuje wszystkie walory. Suszarnia bazuje na tradycyjnych metodach, ale z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Przestrzegamy czasu i regularnie sprawdzamy żywność, na każdym etapie przetwarzania wyrobów z marchwi. Nie używamy konserwantów, środków chemicznych, czy barwników. Jako producent suszu marchwiowego posiadamy audytowane certyfikaty HACCP, GMP + B2 oraz IFS.

Marchew suszona

W trosce o zadowolenie naszych klientów rzetelnie sprawdzamy plantację, zanim dojdzie do zakupu surowca. Dzięki temu mają gwarancję, że z marchwi powstaje pełnowartościowy susz. Przeprowadzany proces suszenia jest indywidualnie dobrany do odmiany. Poddajemy marchewkę suszoną całkowicie bezpiecznej i naturalnej obróbce termicznej, która pozwala na zachowanie większości składników odżywczych. Przy produkcji wyrobu marchwiowego korzystamy z polskich upraw. Wspieramy tym sposobem polskie, a często również rodzinne firmy.

Zalety suszenia marchwi

Zachęcamy do wprowadzenia produktów do swojej kuchni. Suszenie pozwala na zachowanie w warzywach tego, co najlepsze. Stosowanie suszu z marchwi w codziennej diecie zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, pomaga oczyścić organizm z toksyn i hamuje procesy starzenia, a dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu. W 100 g suszonej marchewki, po odparowaniu wody, zostają wyłącznie cenne witaminy i minerały, które powinny być spożywane nie tylko przez ludzi, ale i zwierzęta. Surowiec marchwiowy ma olbrzymi potencjał. Z tego powodu można go spotkać zarówno w gastronomii, jak i w gospodarstwach ze zwierzętami.

Po artykuły z tej kategorii warto sięgać przez cały rok, ale suszone marchewki przydają się zwłaszcza zimą. Potrzebujemy wtedy wzmocnienia, więc na stołach goszczą gęste, rozgrzewające zupy oraz inne sycące dania. Jednym ze składników w zimowych przepisach powinien być susz marchwiowy. Dostarczy witamin i wzbogaci smak gulaszu czy sosu do makaronu. Inna forma wyrobu, płatki z marchwi, zdają egzamin jako element karmy m.in. gryzoni oraz królików. Dodatkowo można uzupełniać nimi pokarm psów i kotów. Świetnie pachną i smakują, więc są lubiane przez pupili. Prócz tego są pozbawione chemicznych ulepszaczy.

Komu polecamy suszoną marchewkę?

Zainteresowane osoby mogą wybrać, który wariant produktu bardziej odpowiada ich potrzebom. W ofercie sklepu dostępna jest między innymi kostka z marchwi 10x10x10 mm, a także płatki 10x10x2 mm. Susz marchwiowy idealnie sprawdzi się w gastronomii oraz w kuchni gospodyń domowych. Produkujemy warzywa przeznaczone na cele paszowe, których jakość w niczym nie ustępuje produktom spożywczym. Suszona marchewka szczególnie dedykowana jest dla zwierząt wymagających najwyższej jakości paszy tj. zwierząt rasowych, koni wyścigowych, ptaków i zwierząt egzotycznych. Serdecznie zapraszamy!

Suszona marchewka