Suszymy marchewkę od 1985 roku!

Jako rodzinna firma prowadzimy suszarnie warzyw od lat 80 – tych, a nasze produkty zyskały uznanie nie tylko na rynku krajowym, ale też europejskim i amerykańskim. Jednym z naszych najpopularniejszych produktów jest zdrowy i smaczny susz marchwi i buraka czerwonego.

Podczas suszenia marchew traci prawie 90% wody, więc to, co zostaje, jest skondensowanym źródłem witamin oraz składników odżywczych i mineralnych. Przede wszystkim zawiera bardzo dużo cennego beta-karotenu. Prowadzony proces konserwacji nie wpływa negatywnie na walory smakowe, a warzywo zachowuje również swój charakterystyczny kolor.

Dokładamy wszelkich starań, żeby nasz produkt był najwyższej jakości. Staranie dobieramy dostawców i kontrolujemy cały proces, od przyjęcia surowca, przez czyszczenie, obróbkę, aż do zapakowania. Suszarnia bazuje na tradycyjnych metodach, ale z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Przestrzegamy dokładnie czasu i regularnie sprawdzamy żywność, na każdym etapie przetwarzania. Nie używamy konserwantów, środków chemicznych, czy barwników. Jako producent posiadamy audytowane certyfikaty HACCP, GMP + B2 oraz IFS.

Marchewka w kostce

Marchew suszona

Przeprowadzany proces suszenia marchwi jest indywidualnie dobrany do odmiany. Poddajemy ją całkowicie bezpiecznej i naturalnej obróbce termicznej, która pozwala na zachowanie większości składników odżywczych. Korzystamy z polskich upraw.

Suszenie pozwala na zachowanie w warzywach tego, co najlepsze. Stosowanie suszu marchwi w codziennej diecie zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, pomaga oczyścić organizm z toksyn i hamuje procesy starzenia, a dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu. W 100 g suszu, po odparowaniu wody, zostają wyłącznie cenne witaminy i minerały, które powinny być spożywane nie tylko przez ludzi, ale i zwierzęta.

W ofercie dostępna jest między innymi kostka z marchwi 10x10x10 mm, a także płatki 10x10x2 mm, . Idealne sprawdzi się gastronomii oraz w kuchni gospodyń domowych. Produkujemy warzywa przeznaczone na cele paszowe, których jakość w niczym nie ustępuje produktom spożywczym. Szczególnie dedykowane są dla zwierząt wymagających najwyższej jakości paszy tj. zwierząt rasowych, koni wyścigowych, ptaków i zwierząt egzotycznych.

Suszona marchewka